9 випадків, коли чай перетворюється на отруту
- Цінні поради
- 13 сент. 2017 г.
- 2 мин. чтения
Кожного дня, приблизно 3 млрд осіб, п'ють чай. Всі ми знаємо про його корисні властивості і тому не обмежуємо себе в ньому. Адже дійсно, хіба може він, якимось чином, нам нашкодити? Виявляється, може! Є мінімум 9 ситуацій, в яких слід утриматися від вживання чаю.

Пити чай вранці на пустий шлунок.
Вживання чаю викликає пригнічення секреції шлункового соку і може зменшити загальний вміст кислоти і жовчі в шлунку .Чай також здатний впливати на поглинання організмом білків та інших поживних речовин. Вживання чаю стимулюватиме слизову шлунка, приводячи в результаті до втрати апетиту.
2. Пити занадто гарячий чай.
Гарячий чай може пошкодити слизову оболонку шлунка, що здатне привести до утворення рубців. Знавці кажуть, що температура чаю не повинна перевищувати 56 градусів.
3. Пити дуже міцний чай.
У дуже міцному чаї збільшений вміст кофеїну, що може негативно відбитися на вашому здоров'ї. Головні болі, безсоння, зневоднення, проблеми з травленням - це все може бути справою рук кофеїну. Тому намагайтеся дотримуватися рекомендовану дозу чаю на чайник, а також дотримуватися процедури заварювання.
4. Занадто довго заварювати чай.
Якщо чай заварювати занадто довго, він стане занадто міцним і буде гірчити. Фахівці запевняють, що такий чай вже непридатний для пиття, оскільки всі вітаміни, антиоксиданти і амінокислоти в ньому вже зруйновані. А це саме ті корисні речовини, заради яких ми і п'ємо цей напій.
5. Заварювати чай занадто багато разів.
Більшість хороших листових чаїв можна заварювати тільки 3 або 4 рази, інакше ми ризикуємо отримати несмачний напій, позбавлений будь-якого аромату. Ароматизовані чаї і зовсім слід заварювати тільки 1 або 2 рази. Винятком є сильно ферментований пуер і «стійкий» улун - їх можна заварювати 5-6 разів.
6. Пити багато чаю перед їжею.
Надмірне вживання чаю перед їжею здатне не тільки вплинути на нашу здатність розрізняти смаки, роблячи їжу несмачною, але і перешкодити засвоєнню білка в організмі. Тому спробуйте наступного разу зробити паузу в 20-30 хвилин перед їжею, і ваше травлення буде вам вдячн.
7. Пити чай відразу ж після їжі.
Якщо випити чай відразу після їжі, то його речовини будуть перешкоджати засвоєнню поживних речовин, що надходять в організм з їжею. Для того щоб уникнути цих негативних наслідків, рекомендується переходити до чаю не раніше, ніж через півгодини після прийому їжі.
8. Запивати ліки чаєм.
Справа в тому, що речовини, які містяться в чаї, не дозволять організму засвоїти медикаменти.
9. Пити вчорашній чай.
Вчорашній чай не можна ні в якому разі пити. Він не тільки втратив свої корисні властивості, але вже став живильним середовищем для бактерій і грибків, які можуть бути досить небезпечні для нашого організму.
Comments